Jak dbać o tłustą cerę?

Tłusta cera, podobnie jak tłusta skóra głowy i przetłuszczające się włosy jest bardzo powszechnym i często spotykanym problemem. Przyczyny są podobne jak w przypadku nadmiernego wydzielania sebum na głowie. W przypadku twarzy i cery można wykonać zabiegi oczyszczające w bełchatowskich salonach kosmetycznych. Jednak zanim poddamy się tego typu kuracjom, powinno się zadbać o swoją skórę twarzy w domu.
Proces dbania o twarz i jej nawilżenie jest nieco podobny do dbania o skórę głowy. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy na skórze nie ma żadnych stanów chorobowych.

Obecnie dermatolodzy i kosmetyczki w Bełchatowie podkreślają, że przychodzi do nich bardzo dużo osób mających problemy z grzybica skóry twarzy i gronkowcami. W takim przypadku należy przede wszystkim pozbyć się stanu chorobowego. Wykonywanie jakichkolwiek zabiegów peelingujących lub oczyszczających skórę z obecną chorobą na jej powierzchni może powodować jej roznoszenie się na skórę szyi czy pleców i rąk. Bardzo popularne w tym przypadku są maści z antybiotykiem. Niekiedy bywa jednak, że organizm już jest uodporniony na ich działanie, przez co ich stosowanie nie ma sensu. Można próbować naturalnych środków, ale niestety mimo swoich dobrych właściwości nie są one tak skuteczne i efektowne. Bardzo dobrym, choć nieco ryzykownym rozwiązaniem, aby pozbyć się wszelkich niechcianych rzeczy z organizmu i skóry głowy jest stosowanie leku o nazwie Izotek. Jest on bardzo skuteczny i w kilka miesięcy "wyrzuca" wszelkie niedoskonałości z naszej skóry i organizmu. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność przy jego stosowaniu, ponieważ niesie to za sobą skutki uboczne. Trzeba zatem skonsultować z lekarzem dermatologiem jego stosowanie i idealnie dopasować dawkę.

Jeżeli już uporamy się z naszą skórą to powinniśmy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. Stosowanie kosmetyków, antybiotyków mających zlikwidować wszelkie niedoskonałości i pozbycie się nadmiernego przetłuszczania może właśnie paradoksalnie sprzyjać wydzielaniu nadmiernego sebum. Ważnym elementem jest dbanie o czystość twarzy – trzeba regularnie oczyszczać skórę i robić peeling. Istotną sprawą jest to, aby skóra była odpowiednio dotleniona. Nie będzie to możliwe, jeżeli zatkane będą pory, które są głównym nośnikiem tlenu. Trzeba zatem dbać o to, aby skóra twarzy była dokładnie oczyszczona a pory odetkane, skóra automatycznie będzie bardziej odżywiona i będzie się mniej przetłuszczać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *